Translate

Staff Directory

Search for a staff member

Administration

Sheila Baumgardner

Sheila Baumgardner

PRINCIPAL

Office Support

Lenee Gower

Lenee Gower

OFFICE ASSISTANT IV
Rhonda Michael

Rhonda Michael

OFFICE ASSISTANT II
Sharlee Oeder

Sharlee Oeder

OFFICE ASSISTANT II

Student Services

Alicia Bermudez

Alicia Bermudez

ESL TEACHER
Toni Fisher

Toni Fisher

ELEMENTARY INTERVENTION
Sarah Grimes

Sarah Grimes

ESL TEACHER
Ashley Purser

Ashley Purser

SPEECH PATHOLOGIST
Shelly Ray

Shelly Ray

ELEMENTARY COUNSELOR
Colleen Seitz

Colleen Seitz

ACADEMY LEARNING CENTER
Peter Sinclair

Peter Sinclair

TECHNOLOGY SUPPORT SPECIALIST I
David Streight

David Streight

PSYCHOLOGIST
Lori Therrien

Lori Therrien

ACADEMY LEARNING CENTER
Pamela Venable

Pamela Venable

RESOURCE ROOM
Hunter Rudd

Hunter Rudd

NURSE

Kindergarten

Leslie Burnett

Leslie Burnett

Ann Marie Caplan

Ann Marie Caplan

Ruann Donnelly

Ruann Donnelly

Kirsten Yamada

Kirsten Yamada

First Grade

Trang Bui

Trang Bui

Korina Grover

Korina Grover

Kristina Guerra

Kristina Guerra

Polly Selby

Polly Selby

Second Grade

Laura Manning

Laura Manning

Brieanne Perrigan

Brieanne Perrigan

Brie Rennie

Brie Rennie

Keeley Rios

Keeley Rios

Third Grade

Margaret Nice

Margaret Nice

Benjamin Porter

Benjamin Porter

Taylor Standridge

Taylor Standridge

Margaret Willis

Margaret Willis

Fourth Grade

Wendy Evans

Wendy Evans

Michael Gelling

Michael Gelling

Susan Kingsford

Susan Kingsford

Fifth Grade

James Clarkson

James Clarkson

Rylan Lester

Rylan Lester

Karen Mccarty

Karen Mccarty

Specialists

Evelyn Boling

Evelyn Boling

VOCAL MUSIC
Ryan Herd

Ryan Herd

PE
Jillian Johnson

Jillian Johnson

PE
Paul Swardstrom

Paul Swardstrom

VOCAL MUSIC
Anna Vallee

Anna Vallee

TECHNOLOGY INSTRUCTIONAL ASSISTANT, CROSSING GUARD

Para Educators

Kari Duong

Kari Duong

Jill Erickson

Jill Erickson

Karen Gould

Karen Gould

Heather Kahnert

Heather Kahnert

Christine Kirnak

Christine Kirnak

Teresa Laakso

Teresa Laakso

Stephanie Mehl

Stephanie Mehl

Andrea Miller

Andrea Miller

Kathleen Moshinsky

Kathleen Moshinsky

Kristine Nicholson

Kristine Nicholson

Anna Shead

Anna Shead

Nicole Smith

Nicole Smith

Lisa Tom-Lai

Lisa Tom-Lai

Nutrition Services

Charlene Foss

Charlene Foss

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Jenifer Hiatt

Jenifer Hiatt

NUTRITION SERVICES LEAD I

School Support

Jill Erickson

Jill Erickson

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Charlene Foss

Charlene Foss

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Christine Kirnak

Christine Kirnak

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Teresa Laakso

Teresa Laakso

PARA EDUCATOR II, CROSSING GUARD
Jennifer Marty

Jennifer Marty

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Andrea Miller

Andrea Miller

PARA EDUCATOR II, CROSSING GUARD
Diane Persaud

Diane Persaud

CUSTODIAN I
Anna Shead

Anna Shead

PARA EDUCATOR II, CROSSING GUARD
Eric Snider

Eric Snider

CUSTODIAL FOREMAN I